Napsali o nás: Očkování by měla být každého svobodná volba

Pohostinství jede v Česku několik týdnů alespoň trochu v normálnějších kolejích. Zajímalo nás, jak současnou situaci v tomto odvětví vnímá Martin Brádka, majitel restaurace Kladenské divadélko.

Uplynulý víkend vaše Divadélko s restaurací oslavilo osmnáct let existence. Jak si vedete po plném otevření, byť omezeném nutností obsluhovat pouze hosty s negativními testy na covid?
Nedá se říct, že bychom fungovali naplno. Ten rozjezd je pořád pomalý. Možná pomalejší, než loni touto dobou, kdy se rovněž pohostinství vrátilo trochu do normálu.

Poznal jste to jen podle tržeb?
Poznal jsem to hlavně podle zájmu o různé akce, které pořádáme. Vyhlásíme kulturní akci a vidíme, jak si stojí předprodej vstupenek. Bývalo to lepší. Podle mého názoru jsou lidi stále vystrašení zprávami o covidu. Jsou vyděšení, že asi v restauraci sedí u stolu korona a čeká na ně. Když je počasí, máme plnou zahrádku, ale dovnitř hosté ještě stále moc nejdou.

Kdybyste neměl stavební firmu, tedy další příjem, držel byste restauraci za každou cenu?
Dávno bych ji zavřel. Takhle vydržím leccos. Každé ráno se dívám, jestli je ministrem zdravotnictví Vojtěch, protože je pro mě zárukou, že můžeme mít otevřeno.

Jste pro nařízené očkování?
Očkování proti covidu by měla být každého svobodná volba. Nemůžeme lidi cejchovat podle toho, jestli jsou nebo nejsou očkovaní.

Jan Murárik, Vaše Kladno

http://www.vasekladno.cz/predstavujeme/14025-tomas-bradka-ockovani-by-mela-byt-kazdeho-svobodna-volba

Datum

20. 07. 2021 - 20. 08. 2021
Expired!

Čas

8:00 - 18:00

Umístění

Location Name